Zwykłe wiązanie muchy

Zwykłe wiązanie muchy

Muszka z pewnością dodaje elegancji każdemu mężczyźnie. Nosi się ją na różne okazje. Jako ozdoba szyi miała swój początek w okresie Regencji.

Wtedy królowały muchy o znacznych rozmiarach. Wielkość muszki stopniowo się zmniejszała, aż do XIX wieku. Teraz można spotkać się z dwoma odmianami muchy – zwykłą i klasyczną.

Zwykły sposób wiązania jest eleganckim dopełnieniem stroju. Taką muszkę można nosić na specjalne okazje, ale także na co dzień, przy czym można odważyć się na te o intensywnych kolorach. Przy wiązaniu należy pamiętać, by nie wykręcać materiału, jeśli chcemy osiągnąć perfekcyjną muszkę.

By zawiązać zwykłą muchę, wyrównujemy długość obu końcówek wstążki. Zaginamy lewy koniec z przodu w pętelkę, by powstało prawe skrzydełko. Chwytamy przeciwny koniec i przekładamy go w środku, nad skrzydełkiem prawym do góry.

Wtykamy go do pętli od góry, a później pociągamy do dołu. Zajmiemy się teraz formowaniem lewego skrzydełka. W tym celu należy włożyć do pętelki koniec wstążki i delikatnie przekręcić koniuszek do tyłu.

Skrzydełko musimy przełożyć od przodu, przez pętlę połówki węzła. Na koniec należy ściągnąć kokardę i rozprostować jej skrzydełka.